TOP najlepszych blogów i podcastów IT

Blog oraz podcast to formaty, które są bardzo popularne i przyjemne w konsumpcji. Jedynym problemem jest to, że jest ich bardzo dużo, przez co ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ten wpis ma na celu ułatwić Wam wybór przybliżając tematykę blogów i podcastów. Lista jest stworzona w sposób subiektywny i alfabetyczny. 🙂

Wpis został podzielony na 2 części: w pierwszej znajdziecie blogi, a w drugiej podcasty, które są bezpośrednio i pośrednio związane z IT – dotyczą nie tylko zagadnień technologicznych, ale także biznesowych i psychologicznych.

Blogi

 

✅ blog.piotrnalepa.pl

Blog webmasterski, na którym Piotrek Nalepa pisze o tworzeniu stron aplikacji internetowych za pomocą języków JavaScript, CSS i PHP.

Link do bloga

 

✅ Nullpointerexception.pl

Autorem jest Mateusz Dąbrowski. Na blogu porusza przede wszystkim tematykę programowania w Javie.

Link do bloga

 

✅ Programistą być

Krzysztof Baranowski to programista, który na swoim blogu pisze przede wszystkim o aplikacjach mobilnych, które są głównym tematem jego zainteresowań.

Link do bloga

 

✅ Programista na swoim

Blog Piotra Prądzyńskiego, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z życia samozatrudnionego programisty. Znajdziecie tutaj dużo na temat finansów osobistych i optymalizacji finansowej.

Link do bloga

 

✅ StrefaKodera.pl

Autorem bloga jest Łukasz Dudziński. Na blogu znajdziecie wpisy wpisy techniczne poświęcone konkretnemu zagadnieniu/technologii, informacje o ciekawych konferencjach branżowych, hackatonach i innych wydarzeniach związanych z IT oraz sporo ciekawych felitetonów.

Link do bloga

 

✅ Sztuka kodu

To blog autorstwa Dariusza Mydlarza, który pokazuje jak budować elastyczne aplikacje: skalowalne, bezpiecznie i odporne na awarie.

Link do bloga

 

✅ Reactywny.pl

To stosunkowo młody blog o sporym potencjale. Autorem jest student Teleinformatyki, Damian Kalka. Blog w głównej mierze poświęcony jest szeroko pojętemu webdevelopmentowi, ale znajdziecie tam również wpisy o tematach rozwojowych czy nowinkach technologicznych.

Link do bloga

 

WEBMASTAH

Blog Mirka Okońskiego skupia się na tematach szeroko pojętego webdevu, zaczynając od technik backendowych (PHP, Linux, serwery), przez techniki frontendowe (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na internetowym marketingu (pozycjonowanie, optymalizacja, content marketing, growth hacking).

Link do bloga

 

✅ Zaprogramuj Życie

Autorami są Mateusz Michalski i Krzysiu Weiss. Na blogu dzielą się wiedzą na temat programowania, nowych technologii, gier komputerowych i rozsądnego zarządzania finansami.

Link do bloga

 

Podcasty

 

🎤 Biznes w IT

Piotr Bucki w swoich podcastach opowiada o tworzeniu, rozwijaniu i prowadzeniu biznesów o wielomilionowych przychodach. A to wszystko w kontekście IT.

Link do podcastu

 

🎤 DevEnv

To podcast publikowany co dwa tygodnie w środę. Celem autorów jest przybliżanie problemów oraz rozwiązań dotyczących procesu tworzenia oprogramowania.

Link do podcastu

 

🎤 DevSession

Grzegorz Kotfis w podcaście dzieli się swoimi przemyśleniami na temat programowania. W rozmowach ze swoimi gośćmi porusza tematy szeroko związane z programowaniem.

Link do podcastu

 

🎤 Porozmawiajmy o IT

Autorem podcastu jest Krzysztof Kempiński, który zawodowo zajmuję się web-developmentem i zarządzaniem działami IT. W swoim podcaście zamieszcza wywiady o trendach, technologiach i zjawiskach występujących w IT

Link do podcastu

 

🎤 Przeprogramowani

Autorami są Marcin Czarkowski i Przemek Smyrdek. W swoim podcaście prezentują szersze spojrzenie na programowanie. Szczególnie przydatny dla początkujących programistów.

Link do podcastu


Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
1 Comment
Share:

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *