TOP najlepszych blogów i podcastów IT

Blog oraz podcast to formaty, które są bardzo popularne i przyjemne w konsumpcji. Jedynym problemem jest to, że jest ich bardzo dużo, przez co ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ten wpis ma na celu ułatwić Wam wybór przybliżając tematykę blogów i podcastów. Lista jest stworzona w sposób subiektywny i alfabetyczny. 🙂

Wpis został podzielony na 2 części: w pierwszej znajdziecie blogi, a w drugiej podcasty, które są bezpośrednio i pośrednio związane z IT – dotyczą nie tylko zagadnień technologicznych, ale także biznesowych i  psychologicznych.

Blogi

 

✅ blog.piotrnalepa.pl

Blog webmasterski, na którym Piotrek Nalepa pisze o tworzeniu stron aplikacji internetowych za pomocą języków JavaScript, CSS i PHP.

Link do bloga

 

✅ Nullpointerexception.pl 

Autorem jest Mateusz Dąbrowski. Na blogu porusza przede wszystkim tematykę programowania w Javie.

Link do bloga

 

✅ Programistą być  

Krzysztof Baranowski to programista, który na swoim blogu pisze przede wszystkim o aplikacjach mobilnych, które są głównym tematem jego zainteresowań. 

Link do bloga

 

✅ Programista na swoim

Blog Piotra Prądzyńskiego, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z życia samozatrudnionego programisty. Znajdziecie tutaj dużo na temat finansów osobistych i optymalizacji finansowej.

Link do bloga

 

✅ StrefaKodera.pl

Autorem bloga jest  Łukasz Dudziński. Na blogu znajdziecie wpisy wpisy techniczne poświęcone konkretnemu zagadnieniu/technologii, informacje o ciekawych konferencjach branżowych, hackatonach i innych wydarzeniach związanych z IT oraz sporo ciekawych felitetonów.

Link do bloga

 

✅ Sztuka kodu

To blog autorstwa Dariusza Mydlarza, który pokazuje jak budować elastyczne aplikacje: skalowalne, bezpiecznie i odporne na awarie.

Link do bloga

 

✅ Reactywny.pl

To stosunkowo młody blog o sporym potencjale. Autorem jest student Teleinformatyki, Damian Kalka. Blog w głównej mierze poświęcony jest szeroko pojętemu webdevelopmentowi, ale znajdziecie tam również wpisy o tematach rozwojowych czy nowinkach technologicznych.

Link do bloga 

 

✅ WEBMASTAH 

Blog Mirka Okońskiego skupia się na tematach szeroko pojętego webdevu, zaczynając od technik backendowych (PHP, Linux, serwery), przez techniki frontendowe (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na internetowym marketingu (pozycjonowanie, optymalizacja, content marketing, growth hacking).

Link do bloga

 

✅ Zaprogramuj Życie 

Autorami są Mateusz Michalski i Krzysiu Weiss. Na blogu dzielą się wiedzą na temat programowania, nowych technologii, gier komputerowych i rozsądnego zarządzania finansami.

Link do bloga

 

Podcasty

 

🎤 Biznes w IT

Piotr Bucki w swoich podcastach opowiada o tworzeniu, rozwijaniu i prowadzeniu biznesów o wielomilionowych przychodach. A to wszystko w kontekście IT.

Link do podcastu

 

🎤 DevEnv

To podcast publikowany co dwa tygodnie w środę. Celem autorów jest przybliżanie problemów oraz rozwiązań dotyczących procesu tworzenia oprogramowania.

Link do podcastu

 

🎤 DevSession

Grzegorz Kotfis w podcaście dzieli się swoimi przemyśleniami na temat programowania. W rozmowach ze swoimi gośćmi porusza tematy szeroko związane z programowaniem.

Link do podcastu

 

🎤 Porozmawiajmy o IT

Autorem podcastu jest Krzysztof Kempiński, który zawodowo zajmuję się web-developmentem i zarządzaniem działami IT. W swoim podcaście zamieszcza wywiady o trendach, technologiach i zjawiskach występujących w IT

Link do podcastu

 

🎤 Przeprogramowani

Autorami są Marcin Czarkowski i Przemek Smyrdek. W swoim podcaście prezentują szersze spojrzenie na programowanie. Szczególnie przydatny dla początkujących programistów.

Link do podcastu


20+ BONUSOWYCH materiałów z programowania

e-book – „8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista”,
e-book – „Java Cheat Sheet”,
checklista – „Pytania rekrutacyjne”
i wiele, wiele wiecej!

Jak zostać programistą

1 Comment
Share:

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *