Algorytm

Algorytm – to nic innego jak „przepis” na wykonanie danego zadania. Stanowi ciąg czynności, które trzeba wykonać w prawidłowej kolejności, aby otrzymać oczekiwany rezultat.

Przykładem algorytmu może być przepis na ciasto – zawiera listę składników, instrukcję wykonania oraz informację o efekcie finalnym.

Algorytm jest podstawowym pojęciem programistycznym. Może zostać zapisany w wybranym języku programowania (implementacja algorytmu).

Specyfikacja algorytmu powinna zawierać:

  • podanie danych wejściowych;
  • określenie wyniku;
  • określenie warunków, jakie powinny spełniać dane wejściowe i wyniki;
  • zmienne pomocnicze, które są niezbędne do realizacji algorytmu.

Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
Share:

Dołączam do newslettera
i odbieram materiały!

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami stormit.pl i kierunekprogramista.pl. Będzie to marketing bezpośredni. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Tomasz Woliński prowadzący działalność gospodarczą Tomasz Woliński Storm IT, Przytulna 38/43, 80-176 Gdańsk, NIP: 7431875586. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na stormit.pl/polityka-prywatnosci/.