API

API (ang. Application Programming Interface – Interfejs Programistyczny Aplikacji ) – to zestaw reguł i opisów, w jakich programy komputerowe mogą się między sobą komunikować (udostępniać i odbierać dane). Jest to główny łącznik, pozwalających na połączenie danych i naszych urządzeń w aplikacji tworząc jedną wielką sieć powiązań.

Dzięki API możemy szybko i bezproblemowo dotrzeć do interesujących nas informacji. Przykładem może być wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych. Po wpisaniu dat, miejsc wylotu i przylotu, a następnie kliknięciu „szukaj lotów” nawiązujemy połączenie ze stronami różnych linii lotniczych, łącząc się z ich bazami danych. Finalnie otrzymujemy dostępne loty i wyceny.

 


Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
Share:

Dołączam do newslettera
i odbieram materiały!

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami stormit.pl i kierunekprogramista.pl. Będzie to marketing bezpośredni. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Tomasz Woliński prowadzący działalność gospodarczą Tomasz Woliński Storm IT, Przytulna 38/43, 80-176 Gdańsk, NIP: 7431875586. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na stormit.pl/polityka-prywatnosci/.