C

C – to proceduralny język programowania. Został stworzony przez Dennisa Ritchiego w roku 1972. Został opracowany głównie jako język programowania systemowego do pisania systemu operacyjnego. Główne cechy języka C to niskopoziomowy dostęp do pamięci, prosty zestaw słów kluczowych i czysty styl, te cechy sprawiają, że język C jest odpowiedni do programowania systemowego, takiego jak system operacyjny lub kompilator.

Jest podstawą wielu innych języków programowania, takich jak C ++, Java, JavaScript, Go, C#, PHP, Python, Perl, C-shell i wiele innych.

C18 to najnowsza wersja języka programowania C opublikowana w czerwcu 2018 roku.


Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
Share:

Dołączam do newslettera
i odbieram materiały!

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami stormit.pl i kierunekprogramista.pl. Będzie to marketing bezpośredni. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Tomasz Woliński prowadzący działalność gospodarczą Tomasz Woliński Storm IT, Przytulna 38/43, 80-176 Gdańsk, NIP: 7431875586. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na stormit.pl/polityka-prywatnosci/.