Jak zostać programistą – historia prawdziwa

Jak zostać programistą

Żyjemy w takich czasach, że programowanie przesącza się do wielu dziedzin naszego życia, dlatego też wiele osób zastanawia się nad wykonywaniem właśnie zawodu programisty. Powstają rozmaite kursy, a nawet szkoły, których jedynym zadaniem jest zrobienie z Ciebie programisty. Większość z nich opracowało jeden określony sposób, by tego dokonać. Ja jednak chciałbym udowodnić Ci, że nie istnieje jedna wytyczona droga do osławionej wręcz branży IT. Niektóre drogi są oczywiście bardziej kręte od innych, jednakże to, czy osiągniesz zamierzony efekt, zależy od Ciebie i Twojej wytrwałości.

Prawdziwa historia – jak zacząć programować

Aby odpowiedzieć na pytanie jak zostać programistą, poprosiłem o pomoc wielu kolegów po fachu. Odzew, z jakim się spotkałem pozytywnie mnie zaskoczył, wręcz przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Ogromnym optymizmem napawa mnie fakt, że jest tyle osób gotowych poświęcić swój czas i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy przecież z własnej, nieprzymuszonej woli zaangażowali się w ten projekt.

Jestem przekonany, że zebrane w tej formie informacje pomogą młodym adeptom programowania łatwiej przejść przez pierwsze miesiące pracy w IT, a historie bardziej doświadczonych kolegów z pewnością staną się dla nich motywacją do działania.
Ze względu na obszerność zgromadzonego materiału, całość musiałem podzielić na serię wpisów. Poszczególne tematy będą pojawiać się sukcesywnie na blogu.

Nie przedłużając już, zapraszam do lektury. Na końcu wpisu pojawią się również moje odpowiedzi oraz słowo komentarza.

Jakie były Twoje początki w branży IT?