„Laptopowy Milioner. Jak zerwać z pracą na etacie i zacząć zarabiać w sieci”

Niezależność finansowa i to, co z nią związane, jest jednym z najczęstszych marzeń. Kto by nie chciał przestać przejmować się codziennymi wydatkami oraz uniezależnić się od swojej nudnej, frustrującej pracy i uciążliwego szefa? Dzisiejszy świat daje nam taką możliwość. Trzeba jedynie wiedzieć, jak z niej skorzystać.

Kim jest Mark?

Mark Anastasi, autor poradnika, jest przedsiębiorcą internetowym oraz założycielem Inspired Marketing Group. Przypadkowe spotkanie na seminarium sprawiło, że bezrobotny wówczas ochroniarz założył swój pierwszy biznes internetowy. Już w przeciągu pierwszego miesiąca zarobił na nim 10 tysięcy dolarów $$$!

Obecnie Mark zajmuje się przekazywaniem swojej wiedzy innym. Uczy ich jak stać się nowoczesnym przedsiębiorcą internetowym, przez zmianę stylu życia i budowanie niezależności finansowej. Wszystko, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem i czerpać z niego jak najwięcej.

Mark Anastasi, czyli Laptopowy Milioner podawany jest jako żywy przykład sieciowego „american dream”. Zaczynał od zera, a dziś stał się swoistą ikoną zarabiania w Internecie.
Swoją działalność rozpoczął od sprzedaży e-booków za pośrednictwem clickbank.com.
Jego najbardziej znane dzieło, „Laptop Millionaire”, który gościł na liście bestsellerów New York Timesa, sprawił, że autor został bardzo cenionym i rozchwytywanym prelegentem oraz coachem.

 

Laptopowy Milioner

Laptopowy Milioner

O czym jest Laptopowy Milioner?

Książka opisuje zmiany, jakie zaszły w świecie biznesu od początku upowszechnienia się Internetu. Przedstawia nowe sposoby działania w tym medium oraz wyjaśnia, dlaczego stare podejście przestało działać.
Krok po kroku uczy, w jaki sposób uzyskać niezależne i pasywne źródła przychodu, robiąc to za pośrednictwem Internetu w sposób stabilny i zgodny z prawem.

Mimo iż książka została wydana w 2012 roku, podstawowe zalecenia dotyczące zarabiania online są dalej aktualne.

Autor posiłkując się przykładami i konkretnymi liczbami przedstawia w kolejnych krokach jak:

 • znaleźć niszę na rynku
 • stworzyć swój pierwszy produkt (na przykładzie ebooka)
 • poszukiwać klientów
 • promować produkty z wykorzystaniem webinarów
 • reklamować się w sieci.

Wyjaśnione jest również działanie programów partnerskich, sposób wykorzystywania podwykonawców oraz podstawy social media.

Zagadnienia opisane w książce

 • E-booki
 • Tworzenie list i marketing e-mailowy
 • Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO)
 • YouTube, Facebook, Twitter i Fiverr
 • Podwykonawcy
 • Marketing dla lokalnych biznesów
 • Strony członkowskie
 • Webinaria
 • Reklamy w internecie

Dla kogo jest ta książka oraz moje wrażenia po jej przeczytaniu

W wielu miejscach autor proponuje dodatkową wiedzę w formie własnych płatnych materiałów – co może być denerwujące. Jednak zazwyczaj temat zostaje wyjaśniony, a materiały mają go jedynie rozszerzyć – jest to akceptowalna forma.

Książka przedstawiona jest w formie historii osób, które dorobiły się na biznesach internetowych. Powoduje to, że nawet stosunkowo trudne zagadnienia są przekazane w sposób przystępny, a samą książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Autor dość ogólnikowo opisał wszystkie modele zarabiania, przez co, po jej przeczytaniu został mi trochę niedosyt.
Mimo to jest to bardzo dobra pozycja dla osób chcących zdobyć podstawy marketingu internetowego oraz sposobów zarabiania w sieci. Jednak osoby zaznajomione już z tematem powinny poszukać bardziej specjalistycznej lektury.


Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
No comments
Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *