Polecane wpisy

Jak wiadomo, w gąszczu materiałów znajdujących się w internecie łatwo się zgubić i przegapić wartościowe treści, a zmarnować czas na te, które nic nie wnoszą do naszego życia.

Z pomocą przychodzi cykl polecane wpisy 2021.Znajdziecie tutaj wybrane treści – artykuły, podcasty i vlogi z krótkim opisem oraz linkiem źródłowym.👌 Materiały dotyczą oczywiście IT, ale ich tematyka jest bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłej lektury! 😊

ODCINEK #2 – LUTY 2021

Nie wstydzę się prostej architektury

Czy to prawda, że im bardziej złożona struktura projektu, tym lepiej i bardziej profesjonalnie? A może kluczem sukcesu jest prostota?

Marek Zając w tym wpisie wyczerpująco przedstawia zalety prostej architektury.


Motywacja i wytrwałość w programowaniu

Nauka programowania nie jest prosta, a na drodze do IT czeka wiele przeszkód.Przeszkodami są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także podejście do samej nauki.

Z jakimi problemami natury miękkiej mierzą się programiści oraz co wiąże się z wypaleniem do nauki tych początkujących? Tego dowiecie się z tekstu Damiana Kalki.


17 Błędów Początkujących ze Współbieżnością

Początkujący programiści skupiają się zazwyczaj na nauce języka, paradygmatów programowania, czy pracy z bazą danych, a często pomijają temat współbieżności, który nie jest najłatwiejszy.

W tym wpisie Dariusz Mydlarz przedstawia 17 błędów, które często popełniają początkujący w tym zakresie.


Rok 2021 to początek końca Dockera?

Czym jest Docker, Kubernetes, co oznacza, że Kubernetes 1.20 „deprecates Docker” oraz dlaczego Adam Brodziak uważa, że rok 2021 to początek końca Dockera? Tego dowiecie się z powyższego wpisu. 🙂


Jak utrzymać wydajność umysłową pracując w IT?

Gościem Krzysztofa Kempińskiego jest Kamil Lelonek – programista pracujący od 10 lat w branży IT, z wykształcenia także dietetyk pomagający przedsiębiorcom, programistom i managerom podnosić wydajność ich pracy umysłowej.

Z tego odcinka podcastu dowiecie się jak dbać o wydajność umysłową m.in. poprzez najlepsze długoterminowe strategie i nawyki.


ODCINEK #1 – STYCZEŃ 2021

Jak dobrze robić notatki?

Nie sztuką jest zrobić jakiekolwiek notatki, ale sztuką jest przygotować je tak, by powracając do nich po jakimś czasie, nadal były zrozumiałe.

Asia z wake up and code pokazała 3 różne systemy przygotowania wartościowych notatek.


Zarobki w IT

Co powiecie na raport o zarobkach w IT, przygotowany przez człowieka z branży na podstawie ankiet czytelników?

Oprócz suchych danych i kolorowych diagramów znajdziecie o wiele więcej – subiektywne opinie i dające do myślenia obserwacje autora.


Twoje emaile lądują w spamie? 4 rzeczy, które musisz sprawdzić!

Marketing mailingowy to nadal jeden z najlepszych sposobów na skuteczną reklamę w sieci. Oczywiście pod warunkiem, że wiadomości dochodzą do odbiorców. 😉

Dzięki tekstowi Mateusza Mazurka poznasz 4 bardzo wartościowe porady, dzięki którym Twoje maile zaczną trafiać do skrzynki odbiorczej, a nie do SPAMu.


AsperIT – aktywizujemy osoby z autyzmem

AsperIT to projekt aktywizujący osoby z autyzmem do pracy w IT.

Z tego odcinka podcastu Devsession dowiecie się między innymi, jak wygląda sam projekt, jakie są jego fazy, etapy, czas trwania, a także jak wygląda współpraca i szkolenia w ramach AsperIT.


Nie po to skończył*m informatykę, żeby rozmawiać z ludźmi?

Czy Waszym zdaniem umiejętności miękkie to tylko miły dodatek do umiejętności twardych? W tym krótkim, ale za to bardzo dobitnym wpisie Ola obala ten mit i pokazuje, jak istotną rolę pełni komunikacja w branży IT.

No cóż, jednak warto rozmawiać” (nawet kiedy skończyło się informatykę). 🙂


Mam nadzieję, że zainteresowały Cię powyższe materiały! Jeśli znalazłeś jakiś ciekawy artykuł, podcast czy vlog, którym chciałbyś się podzielić, możesz to zrobić w komentarzu. 🙂


Jak zostać programistą

8 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby dostać pracę jako programista.

Jak zostać programistą
2 komentarze
Share:

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołączam do newslettera
i odbieram materiały!

PAMIĘTAJ, żeby odebrać wiadomość potwierdzającą i kliknąć w przycisk.


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami stormit.pl i kierunekprogramista.pl. Będzie to marketing bezpośredni. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Tomasz Woliński prowadzący działalność gospodarczą Tomasz Woliński Storm IT, Przytulna 38/43, 80-176 Gdańsk, NIP: 7431875586. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na stormit.pl/polityka-prywatnosci/.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od programisty do trenera programowania i własnego kursu

Cześć, nazywam się Tomasz Woliński i w swoich podcastach opowiadam o IT z punktu widzenia programisty. Jeżeli zastanawiasz się, czy...

Zamknij