Jak wiadomo, w gąszczu materiałów znajdujących się w internecie łatwo się zgubić i przegapić wartościowe treści, a zmarnować czas na te, które nic nie wnoszą do naszego życia.
Z pomocą przychodzi cykl polecane wpisy 2021.Znajdziecie tutaj wybrane treści – artykuły, podcasty i vlogi z krótkim opisem oraz linkiem źródłowym.👌 Materiały dotyczą oczywiście IT, ale ich tematyka jest bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Miłej lektury! 😊
ODCINEK #2 – LUTY 2021
✅Nie wstydzę się prostej architektury
Czy to prawda, że im bardziej złożona struktura projektu, tym lepiej i bardziej profesjonalnie? A może kluczem sukcesu jest prostota?
Marek Zając w tym wpisie wyczerpująco przedstawia zalety prostej architektury.
✅Motywacja i wytrwałość w programowaniu
Nauka programowania nie jest prosta, a na drodze do IT czeka wiele przeszkód.Przeszkodami są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także podejście do samej nauki.
Z jakimi problemami natury miękkiej mierzą się programiści oraz co wiąże się z wypaleniem do nauki tych początkujących? Tego dowiecie się z tekstu Damiana Kalki.
✅17 Błędów Początkujących ze Współbieżnością
Początkujący programiści skupiają się zazwyczaj na nauce języka, paradygmatów programowania, czy pracy z bazą danych, a często pomijają temat współbieżności, który nie jest najłatwiejszy.
W tym wpisie Dariusz Mydlarz przedstawia 17 błędów, które często popełniają początkujący w tym zakresie.
✅Rok 2021 to początek końca Dockera?
Czym jest Docker, Kubernetes, co oznacza, że Kubernetes 1.20 „deprecates Docker” oraz dlaczego Adam Brodziak uważa, że rok 2021 to początek końca Dockera? Tego dowiecie się z powyższego wpisu. 🙂
✅Jak utrzymać wydajność umysłową pracując w IT?
Gościem Krzysztofa Kempińskiego jest Kamil Lelonek – programista pracujący od 10 lat w branży IT, z wykształcenia także dietetyk pomagający przedsiębiorcom, programistom i managerom podnosić wydajność ich pracy umysłowej.
Z tego odcinka podcastu dowiecie się jak dbać o wydajność umysłową m.in. poprzez najlepsze długoterminowe strategie i nawyki.
ODCINEK #1 – STYCZEŃ 2021
Nie sztuką jest zrobić jakiekolwiek notatki, ale sztuką jest przygotować je tak, by powracając do nich po jakimś czasie, nadal były zrozumiałe.
Asia z wake up and code pokazała 3 różne systemy przygotowania wartościowych notatek.
Co powiecie na raport o zarobkach w IT, przygotowany przez człowieka z branży na podstawie ankiet czytelników?
Oprócz suchych danych i kolorowych diagramów znajdziecie o wiele więcej – subiektywne opinie i dające do myślenia obserwacje autora.
✅Twoje emaile lądują w spamie? 4 rzeczy, które musisz sprawdzić!
Marketing mailingowy to nadal jeden z najlepszych sposobów na skuteczną reklamę w sieci. Oczywiście pod warunkiem, że wiadomości dochodzą do odbiorców. 😉
Dzięki tekstowi Mateusza Mazurka poznasz 4 bardzo wartościowe porady, dzięki którym Twoje maile zaczną trafiać do skrzynki odbiorczej, a nie do SPAMu.
✅AsperIT – aktywizujemy osoby z autyzmem
AsperIT to projekt aktywizujący osoby z autyzmem do pracy w IT.
Z tego odcinka podcastu Devsession dowiecie się między innymi, jak wygląda sam projekt, jakie są jego fazy, etapy, czas trwania, a także jak wygląda współpraca i szkolenia w ramach AsperIT.
✅Nie po to skończył*m informatykę, żeby rozmawiać z ludźmi?
Czy Waszym zdaniem umiejętności miękkie to tylko miły dodatek do umiejętności twardych? W tym krótkim, ale za to bardzo dobitnym wpisie Ola obala ten mit i pokazuje, jak istotną rolę pełni komunikacja w branży IT.
No cóż, jednak „warto rozmawiać” (nawet kiedy skończyło się informatykę). 🙂
Mam nadzieję, że zainteresowały Cię powyższe materiały! Jeśli znalazłeś jakiś ciekawy artykuł, podcast czy vlog, którym chciałbyś się podzielić, możesz to zrobić w komentarzu. 🙂
2 Comments
Cześć Tomek, dzięki za wrzucenie mojego wpisu! 🙂 Powodzenia w Twoich projektach
Cześć, jak dobry materiał, to trzeba się nim dzielić! 🙂
Dziękuję.